Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Internet mobilny - pytanie co wybrać oraz pytanie o Aster...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Internet mobilny - pytanie co wybrać oraz pytanie o Aster...

    Pierwszy to przeladowanie turbiny raczej nie ma nic wspolnego o ile cos z rozpadnietej turbiny nie wlecialo do cylindrow.


    18080 Coolant Fan Control 1: Open or Short to Ground

    What is the error code P1762 on a 1997 ram van 2500? - Answers

    Cos takiego znalazlem, to moze miec cos wspolnego z uruchomieniem silnika.

    Jakbys szukal specjalisty to mozesz udac sie smialo tu: Link

  • #2
    Internet mobilny - pytanie co wybrać oraz pytanie o Aster...

    Szanowni Forumowicze - jak w temacie. Chciałbym w najbliższym czasie zmienić operatora netu i w związku z tym rozglądam się za czymś interesującym. Najlepiej gdyby to był net bez abonamentu, a na zasadzie pre-paid. Ponadto modem bardziej uniwersalny czyli na USB (w grę wchodzi laptop i PC'et). Transfery miesięczne w okolicach 3-5 GB. Wpadła mi w oko oferta Play, więc gdyby ktoś miał jakieś informacje z własnego doświadczenia odnośnie usługi u tego operatora to proszę o kilka słów. A i oczywiście cena też w jakiś sposób będzie miała wpływ na mój wybór Jak na takim necie chodzi Skype czy inne komunikatory głosowe??

    Ponadto drugie pytanie dotyczy firmy Aster. Wziąłem rok temu net u nich. Wszystko spoko do czasu stycznia tego roku. Pod koniec stycznia (chyba coś około 28) dostałem w kopercie 3 faktury. Na pierwszej kwota jaką normalnie płacę, na drugiej tak samo, a na trzeciej na marzec o 40 pln więcej??? Spoko - tel do biura obsługi klienta i ciekawostka. Pytam o co chodzi, a Pani do mnie, że kończy się Panu umowa i została automatycznie przedłużona. (???) Spoko... Więc mówię, że chciałbym wymówić. A Pani - musi Pan to zrobić 45 dni przed końcem umowy. (???) Spoko2... Mówię, O.K. Tylko czemu nie dostałem żadnego pisma w tej sprawie? A Pani - w umowie jest ta informacja, a my nic takiego nie wysyłamy. I po temacie. Teraz muszę zapłacić marcową fv (140 pln), nawet gdybym rozwiązał umowę (bo jest 45 dni). Jedno mnie tylko zastanawia... Skoro faktury w ostatnich dniach stycznia, to jak do jasnej cholery miałem zrobić sobie 45 dni na wypowiedzenie (do marca), kiedy zobaczyłem wyższą kwotę na fv i nie chcę się zgodzić na te nowe warunki??? Co ciekawe... na kopercie nie ma żadnego stempla z datą kiedy wysłano, a na fv ze stycznia widnieje data 7 styczeń 2009, więc jak tu cokolwiek można wyegzekwować???

    Z góry wielkie dzięki za info
    Pozdrawiam

    Arek 'Hunter'
    ...nie ma to jak Octavia :drive:
    >>> STOP PIJANYM KIEROWCOM!!! <<<

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez Hunter
      Pytam o co chodzi, a Pani do mnie, że kończy się Panu umowa i została automatycznie przedłużona. (???) Spoko... Więc mówię, że chciałbym wymówić. A Pani - musi Pan to zrobić 45 dni przed końcem umowy. (???) Spoko2... Mówię, O.K. Tylko czemu nie dostałem żadnego pisma w tej sprawie?
      nie dostaniesz żadnego pisma, bo podpisałeś umowę rok temu i jest to tam wyraźnie napisane, ja też zazwyczaj nie czytam takich umów zbyt dokładnie , ale akurat tutaj mają rację IMO.

      i nie mają tu nic do rzeczy daty wysłania tych faktur, miałeś wypowiedzieć na miesiąc czy tam 45 dni przed końcem umowy i tyle.
      saport techniczny baj DGW
      była BKD+DSG '05 120kkm
      była BXE '08 190kkm
      no i nie ma :-)

      Komentarz


      • #4
        Tak umowy przedluzaja sie automatycznie, a okres wypowiedzenia jest wlasnie dosc dziwny. To taki haczyk w wiekszosci tego typu omow ostatnio.


        Mam Playa i dziala mi to roznie. Czasem chodzi znosnie, ze neta mozna przegladac bez problemu, a czasem ma takiego mula, ze lepiej nie mowic. Nie mam porownania z innymi ofertami tego typu, wiec nie wiem.

        Zastanowilbym sie nad blue connect z Ery.

        Taka ciekawostka, jak nie masz modemu, a chcesz zestaw pre-paid to kup zestaw startowy za 129zl w Play online, sciagnij simlocka, za darmo wskazowki sa po calym necie, a nastepnie mozesz juz uzywac kazdej karty
        Spritmonitor.de

        Komentarz


        • #5
          Ja mam blueconnecta i generalnie jest tak:
          jezeli jestem w zasiegu hsdpa czy tez umtsa to zapiernicza az milo. Pingi po okolo 100ms, wiec da sie przezyc (coprawda pograc nie, ale to mnie ryro). Jezeli jestem na edge albo gprsie to kapa totalna, internet praktycznie nieuzywalny.
          Wobec czego jezeli planujesz uzywanie netu glownie w jakimstam miejscu to sprawdz zasieg. NIE kieruj sie mapkami na stronach operatora bo czasami jest gorze, a czasami lepiej niz pisza. Najlepiej wez kogos z telefonem/modemem i sprawdz jak w okolicy to chodzi.
          Audi A7 3.0 TDI 313KM/653NM mocy dostarcza http://www.dynosoft.pl/ ;-)

          Komentarz


          • #6
            Ja też używam erowego Blueconnect-a tyle, że jako neta stacjonarnego. Mam w domu TAKI router, z włożoną kartą GTmax HSUPA i podpiętą na stałe TAKĄ UMTS-ową anteną. Net śmiga aż miło, transfer ( download ) utrzymuje się w okolicach 1800 kbps ( czyli ok. 225 KB/s ).
            Jak ktoś nie ma dostępu do stałego łącza to jest to super wygodne rozwiązanie "dla domu", ale niestety jeśli ma to być net bardziej "mobilny" niż domowy to lepiej używać bezpośrednio podpiętego modemu USB ( ten erowy ICON USB jest naprawdę niezły, szczególnie jeśli chodzi o antenę/zasięg ).
            Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
            Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

            Komentarz


            • #7
              Co do mobilnego dostępu to ja bym zaczął od odpowiedzi na pytanie gdzie go chcesz używać. W jednym miejscu przez większość czasu i myślisz o nim ze względu na ograniczoną w tym rejonie dostępność operatorów 'stacjonarnych' czy rzeczywiście chcesz się z nim mocno przemieszczać? W zależności od tego która opcja ma u Ciebie większe znaczenie wybrałbym to co daje Ci najszybzy dostęp w miejscu gdzie korzystasz najwięcej, albo to co daje Ci najlepsze pokrycie przy przemieszczaniu się.

              A Aster niezależnie od czytania umów to firma stosująca zakazane praktyki i zapisy w umowach. Dostali za to prawie dwumilionową karę, zmienili regulamin i chyba jeszcze w związku z tą zmianą można ich umowę zerwać bez konsekwencji.
              Zerknij tu:
              Wyniki wyszukiwania "Klienci" - Okazje, promocje i kody rabatowe

              Szczegółów nie znam bo mam u nich samą kablówkę utrzymywaną tylko dlatego że na platformie N nie ma kanału kuchnia.tv:-)
              andrzejwojnar.pl
              alchemiaswiatla.blogspot.com

              Komentarz


              • #8
                Co do Aster

                Przedłuzli Ci umowe ale chyba na czas nieokreslony. Dlatego stawka za miesiąc jest większa.
                Jezeli chcesz dlaej korystac z ich usług to zapytaj czy nie maja dla Ciebie nowej oferty. W UPC to działa i mozna bezproblemu przedłużac umowe na kolejne okresy [rok lub pół] na identycznych lub lepszych warunkach.
                pzdr
                Adam

                Komentarz


                • #9
                  co do mobilnego -> przede wszystkim na twoim miejscu wziąłbym od kogoś na próbę na 2-3 dni, żeby się upewnić, czy uzyskujesz u siebie najwyższą prędkość :idea:
                  saport techniczny baj DGW
                  była BKD+DSG '05 120kkm
                  była BXE '08 190kkm
                  no i nie ma :-)

                  Komentarz


                  • #10
                    I na bank nie bierz Orange-to kompletnie nie dziala!!

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Maicroft
                      Mam Playa i dziala mi to roznie. Czasem chodzi znosnie, ze neta mozna przegladac bez problemu, a czasem ma takiego mula, ze lepiej nie mowic. Nie mam porownania z innymi ofertami tego typu, wiec nie wiem.

                      Zastanowilbym sie nad blue connect z Ery.
                      Pre paid to raczej malo oplacalna forma

                      Ja obecnie korzystam z Play. Stosunek jakosc/cena IMO najlepszy. Ale... tak jak pisze Microft, czasami zamula niemilosiernie :roll: No i minus taki, ze dziala to tylko w UMTS/HSDPA, czyli jak wyjedziesz na jaki pipidowek, to niestety nie skorzystasz z neta jezeli nie bedzie zasiegu w/w sieci :? Ale w Warszawie i powiedzmy w promieniu 20km od, nie odnotowalem jakis problemow

                      Wczesniej przez jakies pol roku urzytkowalem pozyczonego BC z Ery (limit 5 czy 4 GB). Tez dzialalo to calkiem spoko, tylko cena jak dla mnie z kosmosu :lol: W zyciu bym osobiscie tego nie wzial I np. w takiej Falenicy dziala tylko w GPRS, a to przeciez blisko Centrum W-wy :roll: U mnie w Kobylce smiga z full predkoscia No ale ja mam nadajnik jakies 300m od bloku

                      Komentarz


                      • #12
                        QBA, Ogolnie pre-paid nie wychodzi za dobrze, ale jak w dobrej cenie dostajesz 60GB na rok to nie ma co narzekac. Do zwyklego neta, poczty, skype, gg wystarczy. Jak trzeba cos sciagnac wiekszego, to mam inne zrodla neta ciut szybsze

                        Jak to liczylem to za ostatni miesiac wykorzystalem jakies 3GB ogolnie transferu. Jest to do przezycia.


                        Co do BC to chyba juz nie maja tak cienkiej oferty jak kiedys.
                        Spritmonitor.de

                        Komentarz


                        • #13
                          Microft Ja mam abonametn w Pay i 5GB ledwo mi starcza, przy normalnym uzytkowaniu. Ale cena 45zl miesiecznie jest calkowicie akceptowalna. Niby jest limit predkosci 1Mbps, ale tak na prawde to i predkosc UMTS bylalby calkowicie wystarczalna do takich rzeczy jak Ty piszesz


                          BC z 5GB, to juz abonament 99zl, takze jak dla mnie nie do zaakceptowania I do tego nawet w samej warszawie potrafi mniec jazdy z zasiegiem :roll: Przynajmniej z mojego doswiadczenia.


                          Hunter, przy tym co piszesz, ze transfer 3-5GB miesiecznie, to IMO Play w Wawie najkorzystniej wychodzi.

                          Pre-paid z tego co sie orientuje, to wszedzie podobnie, czyli 30gr za 1MB, czyli czy 3GB wychodzi 300zl :diabelski_usmiech A na zadne promocje nie trafilem :roll:


                          Aa i w tej drugiej miejscowosci, co masz w profilu, to czesto przebywasz :?: Bo tam Play, to juz moze miec problemy z zasiegiem :roll:

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez QBA
                            5GB ledwo mi starcza, przy normalnym uzytkowaniu
                            to mi starczało średnio na 2 tygodnie :roll:

                            Zamieszczone przez QBA
                            do tego nawet w samej warszawie potrafi mniec jazdy z zasiegiem :roll: Przynajmniej z mojego doswiadczenia.
                            z mojego też...
                            saport techniczny baj DGW
                            była BKD+DSG '05 120kkm
                            była BXE '08 190kkm
                            no i nie ma :-)

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez szkoda
                              Zamieszczone przez QBA
                              5GB ledwo mi starcza, przy normalnym uzytkowaniu
                              to mi starczało średnio na 2 tygodnie :roll:
                              No mi to starcza ale tylko do maili, przegladanie for i komunikator, thats all Ale czesciej konczy mi sie po 3 tygodniach

                              Do sciagania, to u babci Aster 10 Mega zalozylem :diabelski_usmiech

                              Komentarz


                              • #16
                                dzięki Panowie za info... Faktycznie różnie z tym ściąganiem bywa, no i jeszcze nie wiem jak zachowywały by się na tym pre-paidzie połączenia VPN czy przez VNC, które są też mi niezbędne do życia... Choć na BC dają radę.
                                Maicroft, właśnie myślałem o tym zestawie za 129 pln, albo tym z 60 GB na rok.

                                szkoda, chciałem tak zrobić, żeby pożyczyć i przetestować co i jak.

                                b707, spróbuję sprawdzić Twoja radę... Może akurat zmiękną i zaoferują lepsze warunki i się problem rozwiąże....

                                QBA, tak bywam i w tej drugiej miejscowości, ale raczej tak na weekend...

                                Lashlo, właśnie kumpel mi też Orange odradzał, bo strasznie to wolno działa...

                                Salt, dzięki za linki... Nie wiedziałem, że tak polecieli sobie w kulki z ludźmi - kolejki jak za komuny

                                kowal 2002, a jak z opłatami sprawa wygląda?? Kwoty rzędu jakich wielkości??

                                palioza, na mapki operatorów zawsze patrzę z przymrużeniem oka
                                ...nie ma to jak Octavia :drive:
                                >>> STOP PIJANYM KIEROWCOM!!! <<<

                                Komentarz


                                • #17
                                  Hunter, w Play'u przeciez jest tak, ze do 7 dni od zakupu mozesz bez problemu oddac Takze bierz, testuj i jak nie podpasuje to oddajesz

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez Hunter
                                    kolejki jak za komuny
                                    W niektórych placówkach Aster i innych to std w Wawie... Emeryci chca zaoszcedzic kilka złotych na przelewie :twisted:
                                    Adam

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez QBA
                                      Do sciagania, to u babci Aster 10 Mega zalozylem
                                      ja UPC zapodałem kilka dni temu, na razie jestem w szoku :lol:
                                      saport techniczny baj DGW
                                      była BKD+DSG '05 120kkm
                                      była BXE '08 190kkm
                                      no i nie ma :-)

                                      Komentarz

                                      POWRÓT NA GÓRĘ
                                      Pracuję...
                                      X